Začíname a aké sú plány do budúcnosti

  • admin
  • 10.02.2021

Projekt Oživené pamiatky

sa postupnými krokmi rozbieha a sme radi, že si nachádza čoraz viac fanúšikov. Ako sme už dávnejšie informovali, v budúcnosti nájdete na tejto webstránke sériu krátkych dokumentárnych filmov o príkladne obnovených objektoch a druhú sériu dokumentárnych filmov o rôznych témach, ktoré súvisia s obnovou pamiatok. Túto sériu aktuálne budeme postupne zverejňovať. Zároveň začíname s nakrúcaním príkladne obnovených objektov. Ktoré to budú? Nechajte sa prekvapiť. 🙂

Ako pri všetkých projektoch, tak aj pri našom nás limitujú finančné prostriedky, ktoré sa postupne snažíme získavať, preto prosíme o trochu trpezlivosti. Časom na tejto stránke nájdete toho oveľa viac. V pláne je postupná tvorba jednotlivých dokumentárnych filmov a ich zverejňovanie, tvorba fotografického súboru objektov alebo publikovanie zaujímavých postrehov a článkov týkajúcich sa obnovy pamiatok.

Cieľom je vytvoriť portál, určený pre laickú verejnosť, na ktorom nájdete množstvo zaujímavých informácii, popularizovať obnovu pamiatok, vzdelávať v tejto oblasti, budovať cit pre estetiku a povzbudzovať tak ľudí k zodpovednému prístupu ku kultúrnemu dedičstvu.

Dúfame, že sa nám to podarí. Držte nám palce!

„Nekonzervujeme pamiatku, pretože je krásna, ale preto, že tvorí súčasť nášho národného bytia.“

– Georg Gottfried Dehio, historik umenia